Results 1 to 1 of 1

Thread: Facultatea de Psihologie,Bucuresti & ...Permisul de port-arma !

Cool Facultatea de Psihologie,Bucuresti & ...Permisul de port-arma !

Facultatea de Psihologie,Bucuresti & ...Permisul de port-arma !!!

Brrrrr.... !

EVALUAREA PSIHOLOGICĂ PENTRU PERMISUL DE PORT – ARMĂ: prevederi legale, cerinţe metodologice şi promovarea de bune practici

Facultatea de Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei, Universitatea din Bucureşti organizează sâmbătă, 17 martie 2012, workshop-ul tematicEvaluarea psihologică pentru permisul de port-armă: prevederi legale, cerinţe metodologice şi promovarea de bune practici!

În cadrul evenimentului vor fi abordate subiecte referitoare la prevederile legale, cerinţele metodologice şi promovarea de bune practici în ceea ce priveşte emiterea avizelor psihologice pentru permisul de port-armă, în contextul crimelor recente care au avut loc în Piaţa Dorobanţi din Municipiul București (s.n.). Workshop-ul se adresează exclusiv psihologilor cu drept de liberă practică în specialitatea Psihologie aplicată în domeniul securităţii naționale, care iși desfășoară activitatea în Cabinete Individuale de Psihologie/similare, autorizate de către Colegiul Psihologilor din România. Înscrierea participanţilor se realizează on-line: Fisă înscriere Workshop. Ocuparea locurilor se realizează în ordinea înscrierilor. Actualizarea validarii fişei dumneavoastră de înscriere poate fi vizualizată pe site, începând cu data de 15 martie 2012, orele 14.00 – 15.00. Termen limită de înscriere: este 16 martie 2012, orele 20.00
    • Workshopul va fi susținut de către Prof. asociat dr. Ion Duvac , coordonator al Masterului de Psihologie Aplicată în Domeniul Securitații Naționale, organizat de Facultatea de Psihologie și Științele Educației, Universitatea din Bucureşti.

Evenimentul va avea loc în incita Facultăţii de Psihologie şi Ştiințele Educatiei, Soseaua Panduri 90, între orele 10.00 – 14.00. Prezentarea participanţilor şi preluarea ecusoanelor se vor realiza între orele 09.00 – 09.45, 17 martie 2012

Sursa : http://ionduvac.ro/2012/03/13/fisa-d...op-17-03-2012/

Nota

Domnul Duvac se prezinta singur astfel :

Dr. psiholog Ion Duvac,
    Coach & Trainer in Psychological Profiler

Psihologii il vad cu totul altfel :

Valy Cosma - un psiholog tanar
    #8 jos mafia lui Duvac!!!

2012-03-15 07:47

Pentru unii ca Duvac, fost informator si ofiter activ, egalitatea de sanse si principiul nediscriminarii sunt niste subiecte bune doar pentru facultatea de psihologie, dupa care psihologii trebuie sa cotizeze la cursuri Gen Profile, a probate tot de El in comisia celebra de la Colegiu. Rusine... nu vedeti nesimtirea cum creste?! Duvac vrea sa inchida cabinetele tinerilor psihologi pentru CA sa poata dumnealui sa ne Tina lectii CA la analfabeti, despre test area psihologica pentru port-arma ... gratuita!!!! O mizerie CA la prosti. Are a est Duvac aprobarea facultatii si a Ministerului sau Colegiului... un mare sarlatan. Nu inchideti cabinetele tinerilor psihologi!!! Ar trebui sa iesim cat mai multi in strada impotriva afacerilor acestui dobitoc... EU VA pot ajuta cu presa. Nu VA lasati. Felicitari pentru articol!!! Ar trebui dati afara din Colegiu imbuibatii ca Duvac, are si fata de oligofren...vedeti contul de pe facebook

Andreea
    #9 Lasati psihologii in pace domnule Duvac!!!

2012-03-15 08:02

Cativa prieteni si colegi de facultate mi-au semnalat ca exista opinii in Colegiu, unde cu totii cotizam, nu doar unii, ca trebuie sa fie inchise firmele celor supervizati. Este scandalos si cred ca toti cei in supervizare trebuie sa ia atitudine impotriva membrilor din conducerea CPR, care doresc scoaterea noastra inafara profesiei. Nu stiu cine este in spatele acestei actiuni, dar presimt o schimbare impotriva psihologilor tineri. Nu este corect sa existe privilegiati si oprimati. Mi-am castigat dreptul la parafa si la cabinet cand am obtinut atestatul. Trebuie oprita campania impotriva tinerilor psihologi, sunt prea multe workshopuri si prea putina psihologie. Psihologia nu este scoala profesionala. Nu poti sa restrangi o profesie la o procedura de testare psihologica. Psihologia este o stiinta nu o meserie! Mai atenti domnilor din Colegiu cu procedurile de testare! Excellent articol!

Psiholog
    #10 Duvac...securist cu ganduri mari, care pune la punct tinerele psiholoage pe facebook

2012-03-15 08:16

Pe facebook, Ion Duvac e mare moderator de opinii, dar uita sa ne aminteasca gafele sale celebre din timpul facultatii... acum da lectii psihologilor. Trebuie sa spunem adevarul despre acest individ foarte alunecos...l-am cunoscut la Conventia nationala, unde tinea lectii pe culoare si spunea numai prostii. In fiecare profesie este in clovn, in papagal celebru, la noi functia ii apartine lui Duvac asta. Nu stiam and mi-au spus colegii CA este unul care vrea sa dea de pamant cu noi, acum stiu despre cine este vorba... Dr. psiholog Ion Duvac

Lavi
    #11 Scoala profesionala "Ion Duvac"

2012-03-15 14:14

Individul asta anunta workshop pentru avizele psihologice pentru port-arma, dar tot cursul e numai legislatie. Psihologul Ion Duvac ne invata legislatie, cand nici el nu o stie bine. Scoala profesionala a inceput, asadar veniti dragi analfabeti sa invatati o meserie banoasa - eliberarea avizelor psihologice pentru port arma. Cativa colegi psihologi mi-au spus de workshop si nu stiu cine a autorizat acest workshop de tip scoala profesionala. In scurt timp domnul Duvac ne va invata eliberarea avizelor psihologice pentru nebuni, eliberarea avizelor psihologice pentru angajare, eliberarea avizelor psihologice pentru permis auto...Rusinos pentru orice psiholog care se vrea a fi un intelectual. Opinez in continuare, Ion Duvac - rusinea psihologiei!!!!!! S-ar intoarce in mormant Paul Popescu Neveanu, Mielu Zlate si alti psihologi mari ai acestei tari daca ar auzi o asemenea enormitate...

Freud
    #13 Ofiter de armata ajuns mare psihoterapeut dupa revolutie...Ion Duvac

2012-03-15 14:24

Rusine Universitatii din Bucuresti pentru o asemenea decadere, daca aproba astfel de mojicii, ... scoala profesionala cu Ion Duvac in calitate de maistru instructor

Serban
    #18 Duvac academicus

2012-03-17 14:26

Rusinos comentariul lui coate goale Ion Duvac, fost informator ... pe cuvant de onoare Are fata de retardat cu mapa. 4 clase la ff

Sursa : http://www.petitieonline.com/lipsa_t...e_intelectuala
    Last edited by Golem; 17-03-12 at 11:03 PM. Reason: Corectii
    Din Romania reala ne-am transformat in Romania virtuala. In propria noastra tara am ajuns sa ne ascundem pe blog-uri. Daca nu ne putem uni inca acolo, sa o facem , acum , aici !